//Jak szukać tanich lotów do Hiszpanii – kilka sztuczek Skyscanner
tanie loty hiszpania skyscanner

Jak szukać tanich lotów do Hiszpanii – kilka sztuczek Skyscanner

Moim ostatnim hitem dzięki któremu kupiłam bilety na trasie Madryt-Warszawa-Madryt jest Skyscanner. Dzięki niemu kupując bilety na weekendowe daty i z małym wyprzedzeniem zapłaciłam za bilety w dwie strony 84 euro! Wiem, że są ludzie, którzy płacą za podróże kilka euro, ja nie jestem aż takim ekspertem i według mnie kupienie biletów do Polski za 80 euro na daty, w których chcę podróżować jest również czymś godnym wspomnienia.

Oto tricki na tanie podróżowanie, których nauczyłam się z Skyscanner, a także informacje o tej stronie, w punktach:

#1 Elastyczne daty podróży? Polecisz najtaniej!

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, możesz wybierać najtańsze bilety na przestrzeni wskazanego okresu czasu, nawet miesiąca czy roku!

Praktyczne kalendarze z cenami pozwalają na całościowe spojrzenie na ceny biletów. Mega praktyczne, nie musisz szukać cen tydzień po tygodniu, a najtańsze dni masz wyszczególnione kolorem. Możesz wybrać najtańszy miesiąc na podróżowanie. KLIK do wyszukiwarki, sprawdź sam!

#2 Alerty cenowe na wybrane daty podróży

Jeśli nie możesz podróżować dowolnego dnia, tylko potrzebujesz mieć bilety na konkretne daty, zapisz się na alerty cenowe Skyscanner. Wskazujesz daty, w których interesowałaby Cię podróż, na przykład od piątku do niedzieli (przypuśćmy, że jesteś zainteresowany wyjazdem weekendowym), po czym gdy tylko cena biletu się zmieni (w górę lub w dół! Ruletka 🙂 ) otrzymasz powiadomienie mailowe. Teraz do Ciebie należy decyzja, czy czekasz aż cena się jeszcze obniży (jeśli w ogóle tak się stanie), czy po prostu kupisz bilet!

Ja tak zrobiłam przed zakupem mojego biletu za 84 euro, co oznacza, że wybrałam najtańszą opcję w datach, które mnie interesowały, ale nie musiałam spędzać czasu na wyszukiwaniu połączeń – wpisałam jedynie kilka dat, w których byłam dyspozycyjna do podróży, a potem tylko czytałam e-maile z ofertami na te konkretne dni. Jak dla mnie super!

Ustawienie alertu zajmuje praktycznie kilka sekund, jest bardzo proste. Musisz wyszukać interesujący Cię bilet (wpisać miasta, daty i rozpocząć wyszukiwanie, a następnie, gdy pokażą Ci się wyniki wyszukiwania, kliknąć Utwórz alerty cenowe – jest to bardzo intuicyjne!) TUTAJ możesz rozpocząć.

#3 Kupując bilety lotnicze za pomocą Skyscanner nie płacisz im żadnej prowizji 🙂

Piszę to, gdyż wiem, że jest wiele portali porównujących loty, które pobierają sobie jakieś opłaty za zakupienie biletów za ich pośrednictwem.

hiszpania tanie loty na wakacje skyscanner

#4 Tak, Skyscanner pokazuje także bilety od tanich linii lotniczych 🙂

Nie wszystkie wyszukiwarki to robią! Ja latam głównie tanimi liniami, dzięki temu mogę być w Polsce 3-4 razy w roku. Możecie sobie narzekać, że mało miejsca w samolocie, że beznadzieja, że to i tamto, ale ja się bardzo cieszę, że takie linie lotnicze istnieją i umożliwiają mi podróże bez rujnowania budżetu!

#5 Ceny zmieniają się naprawdę BARDZO szybko

Jeśli więc dostaniesz powiadomienie (ten ich alert), a cena będzie bardzo niska, może się okazać, że za kilka godzin nie będzie już aktualna. Może ona się podwyższyć lub… obniżyć. Takie ryzyko, decyzja należy do Ciebie, ale musi być szybka. Kupujesz czy nie? 🙂

#6 Gdzie polecisz najtaniej?

Jeśli jest Ci wszystko jedno gdzie polecisz, możesz wpisać tylko lotnisko wylotu, a w miejsce docelowe wybierasz opcję: „Nieustalony cel podróży? Szukaj wszędzie”. Zobaczysz wtedy najtańsze możliwości, jakie się przed Tobą otwierają – ja znalazłam bilety już od 15 euro za osobę w jedną stronę np. z Madrytu na Majorkę. Świetna opcja, jeśli masz ochotę na wakacje, ale niestety ograniczony budżet lub po prostu chcesz przyoszczędzić.

Poniżej tanie loty do „gdziekolwiek” w konkretny weekend, przykład wyszukiwania:

skyscanner tanie loty

 

A tutaj najniższe ceny w konkretnym miesiącu: kwiecień 2017. Ceny super, daty wylotów/przylotów już nie zawsze, ale warto spojrzeć! (Uwaga, wyszukiwanie powyżej jest ustawione w EUR, a poniżej w PLN 🙂 )

skyscanner tanie loty hiszpania

KLIKNIJ aby sprawdzić samemu – to bardzo proste. Dokąd możesz polecieć na weekend?

#7 To gdzie lecisz?

Wyszukaj swój lot: Skyscanner. Jeśli jesteś leniuszkiem, to Ci pomogę (loty w dwie strony!):

Tanie loty Warszawa – Barcelona

Tanie loty Warszawa – Madryt

Tanie loty Kraków – Barcelona

(Jeśli żaden z powyższych kierunków cię nie interesuje, kliknij na słowo Skyscanner powyżej – zostaniesz przeniesiony do wyszukiwania ogólnego)

 

Jak ci się podoba? Czy znałeś tę stronę? A jakie będzie następne miejsce, które odwiedzisz? Mam nadzieję, że to będzie Hiszpania, podziel się!

Uczysz się hiszpańskiego? A może chcesz zacząć się uczyć tego języka?

Mam coś dla Ciebie: bezpłatny mini kurs hiszpańskiego, na który możesz się zapisać w każdej chwili!

Wiem, że moi czytelnicy są na różnych poziomach języka, dlatego przygotowałam mini lekcje na wszystkich poziomach, od początkującego A1 do poziomu C2. Na pewno znajdziesz coś interesującego dla siebie!

bezpłatne lekcje hiszpańskiego online