//Taksówki w Madrycie
taxi madryt

Taksówki w Madrycie

Wiadomo, Madryt duże miasto! Jakoś trzeba się przemieścić z jednego miejsca w drugie.

Można przemieszczać się po nim na wiele różnych sposobów, które zresztą też tu opiszę. Dzisiaj jednak mowa o taksówkach.

Możesz sobie zamówić dowolną taksówkę (jeśli przylatujesz na lotnisko, to będzie tam wskazane miejsce – postój taksówek), jednak ja przede wszystkim polecam dwa rozwiązania:

My Taxi – opinia i kod zniżkowy

Jest to aplikacja, dzięki której można zamówić taksówkę. Nie wiem czy jest sens rozpisywania się o niej, bo aplikacja jest też dostępna w Polsce i z jej pomocą można zamówić sobie taksówkę także w wielu miastach w Polsce. Wystarczy ściągnąć aplikację na komórkę, a następnie mieć dostęp do internetu podczas podróży (w dzisiejszych czasach to już raczej nie problem).

Jeśli mamy skonfigurowane konto i podłączoną kartę bankową, to uważam, że w podróży jest to bardzo wygodne rozwiązanie: nie musimy mieć drobnych, wymienionej waluty, nie musimy zastanawiać się, czy będzie można płacić kartą w taksówce itp. Oczywiście zawsze można zamówić taksówkę za pomocą My Taxi, a następnie zapłacić gotówką lub kartą (jeśli kierowca posiada terminal do płatności), żaden problem.

W Hiszpanii z My Taxi można korzystać (póki co…) tylko w Madrycie, Barcelonie, Walencji i Sewilli. Gdy jadę do któregoś z tych miast zawsze wolę zamówić taksówkę z aplikacji, ponieważ jest to według mnie o wiele pewniejsze:

– widzę kierowcę, który po mnie przyjedzie i jakie ma opinie

– mam większe (żeby nie powiedzieć całkowite) szanse na to, że taksówkarz zabierze mnie najlepszą możliwą trasą, ponieważ później mogę mu wystawić ocenę

– w przypadku gdybym miała jakieś wątpliwości, trasa i jej koszt zostają zapisane w aplikacji, to na pewno nie zachęca taksówkarzy do podwiezienia mnie „na okrągło”. Nie znam firm taksówkowych z danego miasta i dlatego wolę pojechać z aplikacją.

– kierowcy są licencjonowanymi taksówkarzami (nie to żebym miała coś przeciwko np. Uberowi, raczej przeciwko nielicencjonowanym, pirackim taksówkom, które jeszcze niestety istnieją w Hiszpanii, i które mogą zażyczyć sobie miliona monet za jakiś krótki transport)

– kilkakrotnie okazało się, że przejazd My Taxi kosztuje po prostu mniej niż zwykłą taksówką „z ulicy” czy zamówioną przez telefon, na dodatek czasami dostaję od nich na maila kody zniżkowe, z których mogę skorzystać zamawiając taksówkę.

Kod zniżkowy – My Taxi

Aby skorzystać ze zniżki na używanie aplikacji My Taxi, możesz się zarejestrować i podać KOD: olga.nin1  – otrzymasz 5 euro lub ich równowartość na pierwszy przejazd!

Aplikację można zainstalować na komórce, jest dostępna na wszystkie systemy operacyjne.

Polecana firma taxi w Madrycie

Z własnego doświadczenia mogę polecić Wam firmę Taxi Aeropuerto MadridTUTAJ ich strona internetowa. Firma, z którą współpracowałam, korzystała z ich usług przez rok i byliśmy zadowoleni – chłopaki mówią po angielsku, można zamówić taksówkę z wyprzedzeniem, np. żeby przyjechali na lotnisko (przyjeżdżają i oczywiście czekają w sali przylotów z tabletem z imieniem i nazwiskiem pasażera (no bo teraz to już nowsze czasy, proszę państwa, już nie czeka się z kartką 😀 ), oczywiście wystawiają faktury, więc można też z nimi współpracować jako firma.

Jeśli będziemy mieć jakieś stałe lub dalsze trasy przez dłuższy czas, to można oczywiście się z nimi umówić i za określoną z góry kwotę będą nas wozić. Taksówkę można zamówić też przez Whatsappa.

Dane kontaktowe: tel. kom. 0034 674 662 626, email: info@aeropuertomadrid.taxi

Uber i Cabify w Madrycie

Cabify to hiszpańska firma typu Uber – jechałam z nimi kilka razy i standard (nawet wybierając samochód najniższej klasy) jest super. Woda do picia dla klienta, świeże wnętrze samochodów, często przyciemniane szyby. Aplikację można ściągnąć na każdy system operacyjny.

Jeśli się zapiszesz z mojego polecenia używając kodu OLGAN131 – otrzymasz zniżkę na podróż. 

Moim zdaniem trzeba wziąć pod uwagę wszystkie czynniki – jeśli chcemy pojechać taksówką np. we 4 osoby, to na samo metro wydamy NA OSOBĘ co najmniej 1,20 euro (standardowy bilet jeśli mamy kartę 10-przejazdową, najtańsza opcja, zakup karty magnetycznej to dodatkowe 2,50 euro – można kupić jedną kartę na wszystkich pasażerów) + 3 euro (opłata dodatkowa, za dojazd na lotnisko, należy ją uiścić przy przejściu z peronu metra na terminal lotniska – obowiązkowa, też za osobę). Jeśli jest nas 3 lub 4 osoby – za przejazd metrem zapłacimy co najmniej 15 euro (co prawda już będziemy mieć w tej cenie zakupioną kartę magnetyczną na ewentualne przyszłe podróże po mieście, jeśli mamy taki plan), a jeśli we 4 to prawie 20 euro. Warte przemyślenia.

Co jeszcze mieć na uwadze? Taksówki w Madrycie

W Madrycie jest raczej standardem, żeby taksówkarz miał w samochodzie terminal do płatności kartą, ale ja i tak zawsze wolę się upewnić, może akurat tego dnia coś nie działa, może go zapomniał zabrać itp. Nie chciałabym mieć lipy i żeby się okazało, że ja nie mam gotówki, a kierowca nie ma terminala do płatności.

Taksówki w Madrycie są zawsze białego koloru z czerwonym paskiem na przednich drzwiach, zwykle są poobklejane różnego rodzaju reklamami 😉 w tym nazwą firmy taksówkowej (dlatego wybacz proszę zdjęcie tytułowe, na którym jest bodajże taksówka nowojorska, ale nie mogłam znaleźć żadnego zdjęcia taksówki madryckiej, takiego bez praw autorskich i żebym mogła je tu swobodnie zamieścić).

Oczywiście samochody typu Uber mogą być dowolnego koloru, ale wtedy na tylnej szybie mają naklejoną małą flagę Wspólnoty Autonomicznej Madrytu: czerwona z białymi gwiazdkami, ułożonymi w dwóch rzędach, w górnym są cztery gwiazdki, a w dolnym trzy.

zamówić taksówkę w Madrycie Flaga wspólnota autonomiczna Madryt

Uczysz się hiszpańskiego? A może chcesz zacząć się uczyć tego języka?

Mam coś dla Ciebie: bezpłatny mini kurs hiszpańskiego, na który możesz się zapisać w każdej chwili!

Wiem, że moi czytelnicy są na różnych poziomach języka, dlatego przygotowałam mini lekcje na wszystkich poziomach, od początkującego A1 do poziomu C2. Na pewno znajdziesz coś interesującego dla siebie!

bezpłatne lekcje hiszpańskiego online