//Taksówki w Madrycie
taxi madryt

Taksówki w Madrycie

Wiadomo, Madryt duże miasto! Jakoś trzeba się przemieścić z jednego miejsca w drugie.

Można przemieszczać się po nim na wiele różnych sposobów, które zresztą też tu opiszę. Dzisiaj jednak mowa o taksówkach.

Możesz sobie zamówić dowolną taksówkę (jeśli przylatujesz na lotnisko, to będzie tam wskazane miejsce – postój taksówek), jednak ja przede wszystkim polecam dwa rozwiązania:

My Taxi – opinia i kod zniżkowy

Jest to aplikacja, dzięki której można zamówić taksówkę. Nie wiem czy jest sens rozpisywania się o niej, bo aplikacja jest też dostępna w Polsce i z jej pomocą można zamówić sobie taksówkę także w wielu miastach w Polsce. Wystarczy ściągnąć aplikację na komórkę, a następnie mieć dostęp do internetu podczas podróży (w dzisiejszych czasach to już raczej nie problem).

Jeśli mamy skonfigurowane konto i podłączoną kartę bankową, to uważam, że w podróży jest to bardzo wygodne rozwiązanie: nie musimy mieć drobnych, wymienionej waluty, nie musimy zastanawiać się, czy będzie można płacić kartą w taksówce itp. Oczywiście zawsze można zamówić taksówkę za pomocą My Taxi, a następnie zapłacić gotówką lub kartą (jeśli kierowca posiada terminal do płatności), żaden problem.

W Hiszpanii z My Taxi można korzystać (póki co…) tylko w Madrycie, Barcelonie, Walencji i Sewilli. Gdy jadę do któregoś z tych miast zawsze wolę zamówić taksówkę z aplikacji, ponieważ jest to według mnie o wiele pewniejsze:

– widzę kierowcę, który po mnie przyjedzie i jakie ma opinie

– mam większe (żeby nie powiedzieć całkowite) szanse na to, że taksówkarz zabierze mnie najlepszą możliwą trasą, ponieważ później mogę mu wystawić ocenę

– w przypadku gdybym miała jakieś wątpliwości, trasa i jej koszt zostają zapisane w aplikacji, to na pewno nie zachęca taksówkarzy do podwiezienia mnie „na okrągło”. Nie znam firm taksówkowych z danego miasta i dlatego wolę pojechać z aplikacją.

– kierowcy są licencjonowanymi taksówkarzami (nie to żebym miała coś przeciwko np. Uberowi, raczej przeciwko nielicencjonowanym, pirackim taksówkom, które jeszcze niestety istnieją w Hiszpanii, i które mogą zażyczyć sobie miliona monet za jakiś krótki transport)

– kilkakrotnie okazało się, że przejazd My Taxi kosztuje po prostu mniej niż zwykłą taksówką „z ulicy” czy zamówioną przez telefon, na dodatek czasami dostaję od nich na maila kody zniżkowe, z których mogę skorzystać zamawiając taksówkę.

Kod zniżkowy – My Taxi

Aby skorzystać ze zniżki na używanie aplikacji My Taxi, możesz się zarejestrować i podać KOD: olga.nin1  – otrzymasz 5 euro lub ich równowartość na pierwszy przejazd!

Aplikację można zainstalować na komórce, jest dostępna na wszystkie systemy operacyjne.

Polecana firma taxi w Madrycie

Z własnego doświadczenia mogę polecić Wam firmę Taxi Aeropuerto MadridTUTAJ ich strona internetowa. Firma, z którą współpracowałam, korzystała z ich usług przez rok i byliśmy zadowoleni – chłopaki mówią po angielsku, można zamówić taksówkę z wyprzedzeniem, np. żeby przyjechali na lotnisko (przyjeżdżają i oczywiście czekają w sali przylotów z tabletem z imieniem i nazwiskiem pasażera (no bo teraz to już nowsze czasy, proszę państwa, już nie czeka się z kartką 😀 ), oczywiście wystawiają faktury, więc można też z nimi współpracować jako firma.

Jeśli będziemy mieć jakieś stałe lub dalsze trasy przez dłuższy czas, to można oczywiście się z nimi umówić i za określoną z góry kwotę będą nas wozić. Taksówkę można zamówić też przez Whatsappa.

Dane kontaktowe: tel. kom. 0034 674 662 626, email: info@aeropuertomadrid.taxi

Uber i Cabify w Madrycie

Cabify to hiszpańska firma typu Uber – jechałam z nimi kilka razy i standard (nawet wybierając samochód najniższej klasy) jest super. Woda do picia dla klienta, świeże wnętrze samochodów, często przyciemniane szyby. Aplikację można ściągnąć na każdy system operacyjny.

Jeśli się zapiszesz z mojego polecenia używając kodu OLGAN131 – otrzymasz zniżkę na podróż. 

Moim zdaniem trzeba wziąć pod uwagę wszystkie czynniki – jeśli chcemy pojechać taksówką np. we 4 osoby, to na samo metro wydamy NA OSOBĘ co najmniej 1,20 euro (standardowy bilet jeśli mamy kartę 10-przejazdową, najtańsza opcja, zakup karty magnetycznej to dodatkowe 2,50 euro – można kupić jedną kartę na wszystkich pasażerów) + 3 euro (opłata dodatkowa, za dojazd na lotnisko, należy ją uiścić przy przejściu z peronu metra na terminal lotniska – obowiązkowa, też za osobę). Jeśli jest nas 3 lub 4 osoby – za przejazd metrem zapłacimy co najmniej 15 euro (co prawda już będziemy mieć w tej cenie zakupioną kartę magnetyczną na ewentualne przyszłe podróże po mieście, jeśli mamy taki plan), a jeśli we 4 to prawie 20 euro. Warte przemyślenia.

Co jeszcze mieć na uwadze? Taksówki w Madrycie

W Madrycie jest raczej standardem, żeby taksówkarz miał w samochodzie terminal do płatności kartą, ale ja i tak zawsze wolę się upewnić, może akurat tego dnia coś nie działa, może go zapomniał zabrać itp. Nie chciałabym mieć lipy i żeby się okazało, że ja nie mam gotówki, a kierowca nie ma terminala do płatności.

Taksówki w Madrycie są zawsze białego koloru z czerwonym paskiem na przednich drzwiach, zwykle są poobklejane różnego rodzaju reklamami 😉 w tym nazwą firmy taksówkowej (dlatego wybacz proszę zdjęcie tytułowe, na którym jest bodajże taksówka nowojorska, ale nie mogłam znaleźć żadnego zdjęcia taksówki madryckiej, takiego bez praw autorskich i żebym mogła je tu swobodnie zamieścić).

Oczywiście samochody typu Uber mogą być dowolnego koloru, ale wtedy na tylnej szybie mają naklejoną małą flagę Wspólnoty Autonomicznej Madrytu: czerwona z białymi gwiazdkami, ułożonymi w dwóch rzędach, w górnym są cztery gwiazdki, a w dolnym trzy.

zamówić taksówkę w Madrycie Flaga wspólnota autonomiczna Madryt