//Wycieczki po Hiszpanii – polscy organizatorzy
organizacja wycieczek po Hiszpanii Barcelona Madryt Andaluzja

Wycieczki po Hiszpanii – polscy organizatorzy

Nie umiem organizować wakacji, wyjazdów ani nawet jednodniowych wycieczek. Wolę zająć się przygotowaniem prowiantu na drogę lub robieniem zdjęć już po dotarciu na miejsce. Na szczęście mój mąż lubi organizować wszelkiego rodzaju wycieczki, dzięki temu zwiedziliśmy razem już ponad 20 krajów (niektóre z nich kilka razy, w różnych miejscach), w tym bardzo dużą część Hiszpanii.

Jednak gdybym podróżowała sama, nie miała męża-ogarniacza czy nie mówiła w języku kraju, do którego się wybieram? Potrzebowałabym pomocy kogoś, aby zabrał mnie samochodem lub autobusem w piękne miejsce, bo ja sama pewnie raczej zostałabym przez tydzień w jednym miejscu, zamiast ogarniać bilety, trasy i pomysły.

Postanowiłam zebrać w tym wpisie różne oferty organizowania wyjazdów do i po Hiszpanii, w większości są to osoby mieszkające (teraz lub kiedyś) w Hiszpanii. Ja konkurencji nie mam zamiaru robić, bo moja inteligencja skupia się na innych obszarach, nie na tym jak interpretować mapę. Bez problemu mogę patrzeć się na mapę do góry nogami, a korzystanie z nawigacji w telefonie powoduje u mnie chęć powrotu do przeszłości, gdzie podstawą bytu były interakcje pomiędzy ludźmi i okrzyki typu „panie, którędy do…?”.

Oto i spis osób pomagających w organizowaniu wycieczek po Hiszpanii (całej lub regiony). Jeśli organizator może nam pomóc z wakacjami tylko zdalnie, też o tym wspominam. Zaznaczam, że są to informacje zebrane z internetu (blogi itp.), od znajomych (polecenia), jednak ja (oprócz jednego wyjątku – piszę o tym) sama nie miałam nigdy przyjemności korzystania z usług poniższych firm/osób. Mam jednak nadzieję, że spis ten pomoże Ci wybrać przewodnika/organizatora idealnego (na własną odpowiedzialność). Nie mam też z tytułu polecania żadnych korzyści, wybrałam osoby/firmy, które wydały mi się ciekawe z jakiegokolwiek powodu (osobowość, kwalifikacje, cena, itp). Nie są to typowe biura podróży: sprawdź sam jaki jest zakres ich działania.

Organizacja wycieczek  – Barcelona

Justyna z bloga Justyna en Barcelona

oferuje się jako przewodniczka po Barcelonie. Zna to miejsce świetnie, jest bowiem współautorką przewodnika po Barcelonie (wyd. Pascal). To chyba dość dobra referencja? 😉

Justyna nie ma cennika na blogu, trzeba się z nią skontaktować indywidualnie, ale kiedyś do niej napisałam w sprawie organizacji wycieczki dla cioci i wujka – zapewniam Was, że ceny nie są z kosmosu 🙂  Więcej szczegółów TUTAJ.

Aha… jeśli chodzi o książkę przewodnik, którego Justyna jest współautorką, to oczywiście możecie go też zakupić online:

 

Aurelia z bloga Mama w Barcelonie

proponuje nam przygotowanie zestawienia atrakcji w Barcelonie w zależności od ilości dni spędzonych w tym mieście. Możemy zacząć już od 1-2 dniowego urlopu, aż do dłuższego niż 8 dni. Zapewnia, że skieruje nas na piękne plaże, które nie będą zatłoczone, co nie powiem, szczególnie mnie kusi. No i oczywiście wszelkie atrakcje, wszystko szyte na miarę. Sprawdź TUTAJ.

Oprócz tego urzekło mnie jeszcze jedno zdanie które napisała: „A z miastem pożegnasz się z uśmiechem na twarzy i z obietnicą powrotu.” – może sama się zdecyduję? Może polubię Barcelonę (bo do tej pory mam jedynie nadzieję, że do Barcelony nie będę musiała zbyt szybko wracać, jak wiecie nie jest to moje ukochane miejsce na ziemi). Ale nawet jako moja antypatia, Barcelona jest tak ważnym miejscem w Hiszpanii, że trzeba je zobaczyć. I każdy niech wyrobi sobie swoje zdanie.

Sebastian ze strony Barcelona po polsku

Sebastian prowadzi zarówno stronę internetową, jak i fanpage na Facebooku. Oprowadza po mieście w języku polskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim. Może pomóc także w organizacji wycieczek po Katalonii. Aby się z nim skontaktować, sprawdźcie jego dane pod adresem: http://www.barcelonapopolsku.pl/polskiprzewodnik, a żeby zobaczyć jak prowadzi swój profil na Facebooku – kliknijcie TUTAJ. Przykładowe ceny wycieczek zorganizowanych po Barcelonie możecie sprawdzić TU.

Ewelina (La Barcelonka – polski przewodnik po Barcelonie)

Wycieczka rowerowa po Barcelonie? Z jednej strony to takie proste do wymyślenia, a z drugiej to przecież tak oryginalny pomysł na nietypowe spędzenie czasu!

Ewelina oprócz tradycyjnych spacerów-zwiedzania Barcelony oferuje nam także przejażdżki rowerowe, oczywiście pod opieką przewodnika. Oprócz tego na swoim fanpage na Facebooku dzieli się informacjami o miejscach, gdzie można dobrze i tanio zjeść, zdjęciami i swoimi opowieściami o Barcelonie.

organizacja wycieczek po hiszpanii wyspy kanaryjskie majorka

Organizacja wycieczek – MADRYT

Co w Madrycie

Jest to grupka przewodników, którzy w naprawdę ciekawy sposób przekazują informacje o Madrycie, nawet te związane z historią! To mogę powiedzieć z pewnością – zwiedzałam Madryt z Alkiem (jednym z przewodników) w 2013 roku i pamiętam to jako bardzo ciekawe doświadczenie (a jak wiecie: historia dość mnie nudzi). Ale z nimi nie usnęłam i to już jest bardzo poważny powód, aby wybrać Co w Madrycie na madryckiego przewodnika. Oprócz tego zajmują się organizacją wycieczek objazdowych, współpracują z biurami podróży i świadczą usługi dla firm. Ich strona internetowa: http://www.cowmadrycie.pl/.

TOLEDO – oficjalna polska pani przewodnik 🙂

Oprócz tego, jeśli chcecie odwiedzić Toledo z przewodnikiem, to mam dla Was nie lada gratkę: Polka, Irena Ochlewska-Fernández jest jednym z oficjalnych przewodników po Toledo, no i oczywiście bardzo chętnie Was oprowadzi po tym mieście. Możecie znaleźć do niej dane kontaktowe (oraz sprawdzić, że jest oficjalnym przewodnikiem) na TEJ STRONIE.

Organizacja wycieczek – ANDALUZJA

Wycieczki Andaluzja Costa del Sol – Grzegorz Szymkowiak

To jest coś naprawdę na dużą skalę: ponad 10 tysięcy fanów na Facebooku, strona internetowa z kompletną ofertą, także fanpage na Facebooku: Wycieczki Andaluzja Costa del Sol, a pan Grzegorz z którym rozmawiałam jest bardzo miłą osobą i razem z kilkoma osobami ze swojej ekipy obiecuje sprawić, że Twoje wakacje będą niezapomniane i przede wszystkim bardzo dobrze zorganizowane.

Tak naprawdę czuję się bardzo dumna z tego, że Polacy są w stanie zbudować tak złożoną firmę w Hiszpanii: organizacja wycieczek, wynajem pokoi, apartamentów, transfery z lotniska, wynajem samochodu… Na dodatek opinie, które widziałam na temat pracy tej firmy są bardzo dobre. Ja, gdybym nie miała takiego kumatego męża, pewnie bym się do nich odezwała!

My Malaga – Organizacja wycieczek po Maladze i całej Andaluzji

 

Joanna Karońska od 5 lat w Maladze. Zakochana po uszy w mieście, regionie i kulturze każdego dnia na swojej stronie – pierwszym polskim portalu o Maladze i Andaluzji – stara się zarazić swoją miłością do tego, jak twierdzi, małego raju na ziemi. Na jej na stronie znajdziesz wszystko, czego potrzeba do organizacji wyjazdu na własną rękę (wynajem apartamentów, samochodów, kamperów, transfery itp.), rekomendacji najlepszych miejsc i restauracji oraz organizację wycieczek, szytych na miarę potrzeb każdej osoby, czy grupy zorganizowanej. Spacery po Maladze, podczas których pokaże Ci „Jej Malagę” oraz zarazi Cie andaluzyjską radością życia, to jej specjalność. Ponadto jej grupę wsparcia stanowią najlepsi, polscy przewodnicy w Andaluzji, którzy oprowadzą Cię po każdym cudownym mieście tego regionu – Granadzie, Sevilli, Rondzie, Cordobie, czy Cádiz. Każda program jest inny, każda wycieczka ma swoje smaczki i pasjonuje się w pokazywaniu pereł Andaluzji i tworzenia programów nieoczywistych, plenerów malarskich czy warsztatów gotowania, wypraw szlakiem win czy andaluzyjskiej kuchni. I to wszystko by dzielić się tym, co życie w Maladze jej dało – miłość do życia i pasję.

My malaga organizacja wycieczek Andaluzja

Joanna – My Malaga

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/mymalagapl

Instagram: https://www.instagram.com/mymalaga/

Email: mymalagapl@gmail.com

Tel: +48 667 313 782

Organizacja wycieczek – ALICANTE I MURCJA

Hiszpania poza szlakiem – Alicante i Murcja

Ania prowadzi fanpage na Facebooku, który nazywa się Hiszpania poza szlakiem – Alicante i Murcja

Organizuje też autorskie wycieczki dla małych grup. Każda wycieczka jest inna i dopasowana do wymagań. Ania mówi: „Staram się pokazać ludziom prawdziwą, niekomercyjną Hiszpanię… W wielu wypadkach miejsca są znane tylko lokalnym, dlatego w nich jest tak pięknie, bo pusto i w sezonie”. Czy dasz się skusić?

Jeśli chcesz zobaczyć przykładowe wycieczki, to możesz zobaczyć propozycje wycieczek na stronie: Wycieczki Alicante i Murcja.

Poniżej promenada w Alicante.

Alicante organizacja wycieczek

 

Organizacja wycieczek – FUERTEVENTURA

Atrakcje Fuerteventura

Jeśli chodzi o tę piękną wyspę, to można oddać się w ręce takiego oto polskiego biura turystycznego, które obiecuje nam bardzo dużo: zarówno możliwość zarezerwowania apartamentu, atrakcji (takich jak rejsy, parki rozrywki), jak i wynajęcia samochodu.

Dane kontaktowe: Fanpage Facebook Atrakcje Fuerteventura

strona internetowa: https://www.atrakcjefuerteventura.pl/

Organizacja wycieczek – GRAN CANARIA

Aktywna Gran Canaria

Prawdę mówiąc już od momentu wejścia na stronę internetową Aktywna Gran Canaria miałam ochotę sama wybrać się na jakąś wycieczkę z nimi… Oprócz oferty dostępnej na stronie (plus, bo od razu mamy ceny wycieczek – i wiemy o jakich kwotach rozmawiamy), znajdziemy tam informację, że firma organizowała już romantyczne kolacje przy zachodzie słońca, zaręczyny i wieczory panieńskie… Jeśli masz więc jakiś nietypowy pomysł, to jak najbardziej będziesz mógł go zrealizować na Gran Canarii.

organizacja wycieczek w Hiszpanii Majorka Andaluzja

Organizacja… skoków spadochronowych – Sewilla

No i teraz coś nowego.. Nie wycieczki, ale równie dobra atrakcja wakacyjna! Kurs skoków spadochronowych – Baza Skydive Atmosfera!

„Baza Skydive Atmosfera to miejsce, gdzie można zrobić kurs spadochronowy po polsku i z polskimi instruktorami. Skoki odbywają się pod Sevillą, w miejscowości La Juliana, przez cały rok. Organizujemy kursy spadochronowe z zakwaterowaniem itp od a do z. Przyjeżdżają też samodzielni skoczkowie spadochronowi, już po kursie, tylko pomieszkać i poskakać, albo robią dodatkowe szkolenia, zdobywają kolejne licencje. Część przyjeżdża z osobami towarzyszącymi, które po prostu spędzają tu wakacje.

Klub Atmosfera to bezkonkurencyjne miejsce w sercu Andaluzji, pomiędzy Atlantykiem i Morzem Śródziemnym. Na gości czekają klimatyzowane miejsca noclegowe w dużym domu z prywatnym ogrodem i podświetlanym basenem. Wspólne przestrzenie, duży salon z kominkiem, patio z sofami, duża kuchnia z jadalnią, sauna opalana drewnem, polska gościnność i hiszpańskie wyśmienite wino i oliwki. Doskonałe połączenie z centrum Sevilli oraz mnóstwo atrakcji w bliższej lub dalszej okolicy: zabytkowe miejsca m.in. Italica, Torre de Oro, Giralda, rozrywka: skoki spadochronowe, skoki bungee, trasy rowerowe (mamy rowery) i spacerowe, kręgielnia, kluby nocne; świetne miejsca: plaże, Rio Tinto, Caminito del Rey, Ronda, Tarifa, Gibraltar. To wszystko z opisami zdjęciami i odległościami od Klubu znajdziesz na interaktywnej mapie na stronie internetowej firmy TUTAJ.”

Fanpage na Facebooku, tam też możecie kontaktować się z Klubem.

Organizacja wycieczek – Wyspy Kanaryjskie (wszystkie)

Jeśli jeszcze nie wiesz, na której wyspie chciałbyś spędzić swój urlop, możesz skontaktować się z Agnieszką prowadzącą biuro podróży Kanary po polsku (TUTAJ strona internetowa i TUTAJ fanpage Facebook)

Organizacja wycieczek – MAJORKA

Majorka wycieczki – Wycieczki po wyspie

Robert organizuje wycieczki po Majorce i muszę się przyznać, że oczarował mnie szczególnie jego fanpage na Facebooku – Majorka wycieczki, ponieważ zdjęcia i filmy, które tam zamieszcza są tak piękne.. A Majorka pozostaje moim niespełnionym marzeniem 🙂

Podoba mi się także, że ta strona na Facebooku jest prowadzona w naturalny, bezpretensjonalny sposób. No i widać, że Robert zna się na Majorce! Parki naturalne, piękne małe plaże, jaskinie…

organizacja wycieczek Majorka Hiszpania

Organizacja wycieczek – cała Hiszpania

Marta ze strony Time For Spain

Marta proponuje różne opcje: może dopasować plan podróży do Twoich oczekiwań albo stworzyć go od zera, wyszukać specjalne atrakcje (takie jak kursy hiszpańskiego, nauka flamenco, surfing czy golf). Dostępnych jest kilka pakietów, dlatego każdy może wybrać coś dla siebie, w zależności od oczekiwań i grubości portfela. Możesz sprawdzić co ma w ofercie TUTAJ.

Martę znam osobiście, jestem przekonana, że to będzie naprawdę dobra usługa, przygotowana rzetelnie i z sercem.

Kasia z bloga Połącz Kropki

zachęca nas do skorzystania ze swojej oferty: mi najbardziej spodobał się pomysł tematycznych wakacji. Czyli jestem obżartuchem i lubię piękne widoki, naturę (to ja!!) – zgłaszam jej to i przygotowuje specjalną trasę dla mnie.

Oferuje 3 pakiety, różniące się zakresem i ceną rzecz jasna, dokładna tabelka znajduje się na jej stronie: TU. Można zamówić u niej także tańszy plan na tzw. city break – czyli weekendowy wyjazd do jakiegoś hiszpańskiego miasta, a nawet sprezentować usługę znajomemu – w postaci voucheru na wakacje. Kasia pracuje zdalnie (nie oprowadza wycieczek ani prawdopodobnie nie odbierze nas z lotniska 😉 ).

***

Bardzo kibicuję wszystkim polskim organizatorom, dlatego też powstał ten wpis. Jeśli nie mówisz po hiszpańsku, a zamiast słuchać łamanego angielskiego Hiszpanów (albo nie mówisz po angielsku, po prostu), wolisz aby ktoś oprowadził Cię po hiszpańskich zakątkach, sądzę, że taka organizacja wycieczek może być dobrym pomysłem na wyjazd. Zapominasz o problemach i ruszasz w drogę!

Jeśli temat Cię zainteresował, to możesz kliknąć „Lubię to” na Facebooku, a będziesz dowiadywać się o podobnych rzeczach związanych z Hiszpanią na bieżąco:

 

Może jeszcze przeczytasz:

Zakwaterowanie w Hiszpanii?

Alkohol w Hiszpanii – najważniejsze informacje

Nie przyjeżdżaj na wakacje do Hiszpanii – 7 powodów

Czego NIE musisz odwiedzać w Hiszpanii (oszczędź czas i pieniądze)