//Język hiszpański: najlepsze blogi podróżnicze pisane w j. hiszpańskim
fajne blogi o podróżach po hiszpańsku

Język hiszpański: najlepsze blogi podróżnicze pisane w j. hiszpańskim

Ten wpis to coś dla osób, które znają hiszpański w stopniu co najmniej średniozaawansowanym i interesują się podróżami, w jakimkolwiek charakterze: jako turyści, podróżnicy lub po prostu lubią czytać na ten temat. Mam dla ciebie listę bardzo fajnych, moim zdaniem, blogów podróżniczych prowadzonych w języku hiszpańskim.

Często zaglądam na nie sama, gdy poszukuję jakiejś informacji na temat kolejnej podróży, jednak blogi podróżnicze mają do siebie to, że można je czytać nawet jeśli nie wybieramy się na żadną wycieczkę, można je wykorzystać jako źródło poszerzania słownictwa i ulepszania naszego języka hiszpańskiego. Że też nie wspomnę o wszystkich nazwach geograficznych i historycznych, których możesz się nauczyć! Czy wiesz jak się nazywa Sztokholm, Sardynia, Normandia, Jordania czy Bawaria… po hiszpańsku? Nie mówiąc już o dalszych miejscach i nowych słówkach, które pojawiają się przy omawianiu różnych tematów!

Szczególnie teraz, w czasie jesieni, bardzo miło jest poczytać sobie o podróżach i ciepłych krajach… spod koca i popijając ciepłą kawkę lub herbatę. Niezależnie od tego czy planujesz swoje wakacje czy po prostu uczysz się czegoś nowego o świecie (i związanego z językiem hiszpańskim).

Najfajniejsze blogi podróżnicze pisane po hiszpańsku

Viajeros Callejeros

Bloga tego tworzy sympatyczna para Hiszpanów, Vanessa i Roger, którzy na dodatek opisują wiele ze swoich podróży w stylu „Kopenhaga w 4 dni”, „RPA w 25 dni”, „Kraków w 5 dni” itp.

Los Traveleros

Kolejna para, która pisze bloga podróżniczego! Nazywają się Blanca i Albert, razem od 2013 roku i zwiedzili ponad 100 krajów. Sekcja, która bardzo mi się podoba na ich blogu to „ciekawostki” – Curiosidades, które można znaleźć w dziale Nuestro mundo, a dokładniej o TUTAJ.

Mochileando por el mundo

Och… kolejna para prowadząca blog o podróżach.. Nie do wiary 🙂 Tym razem to Letizia i Roberto, którzy oprowadzają nas po różnych zakątkach świata. Ich wpisy są raczej krótsze, nie w stylu „jakieś miejsce w X dni” (czyli nie mini encyklopedia), a np. „10 rzeczy, które trzeba zrobić w…”, więc tutaj mamy do wyboru i do koloru pomiędzy autorami blogów.

Viaja por libre

Ten blog jest prowadzony przez braci bliźniaków. Co mi się w nim podoba, to że wygląda jak jakiś portal, magazyn internetowy, ale wiedząc, że stoją za nim te dwie osoby, nadal czuję się tam swojsko, a nie jak na jakiejś wielkiej stronie internetowej, dla której artykuły piszą setki dziennikarzy. Ich artykuły też mi przypadły do gustu.

blogi o podróżach po hiszpańsku nauka hiszpańskiego

Blog Chavetas

Paula i Isaac, kolejna para prowadząca bloga podróżniczego… Wow, nawet nie wiedziałam że jest tyle blogów prowadzonych przez pary! (I to pewnie dopiero wierzchołek góry lodowej….) Na początku strona wydała mi się nieco chaotyczna, trudno mi było się na niej odnaleźć, ale dzięki temu na stronie tytułowej widać bardzo dużo artykułów, które są podzielone według kategorii. Jeśli przez pierwszą chwilę poczujesz się trochę otumaniony ilością informacji, jaką zastaniesz na tej stronie, nie wychodź z niej, daj jej drugą szansę. Może jednak Ci się spodoba!

Con Mochila

Ten blog jest prowadzony przez Toniego. Opisuje on dużo nieznanych mi miejsc, pewnie dalekich 😉 na dodatek ma też interesującą sekcję na blogu: Turismo responsable – o tym nie pisze zbyt wielu blogerów! Aha, jeszcze jedno, jeśli interesuje cię ściągnięcie bezpłatnego ebooka o którymś z następujących krajów: Laos, Tajlandia, Singapur, Trasa motocyklowa w Wietnamie, Sri Lanka, Nepal, Madagaskar, Indie – to możesz zrobić to pod TYM linkiem. Aha, no oczywiście – jak mówi sama nazwa bloga – większość podróży opisywanych na blogu to są wycieczki tzw. backpackerskie 🙂

Vero4travel.com

Siostra i brat, Vero i Jesús. Blog z wieloma praktycznymi wskazówkami, wiele wpisów w stylu „Co zobaczyć na Gran Canarii w 4 dni”, „Berlin w 2 dni”, itp.

Mola viajar

Blog małżeństwa (jaciee, ile tych par), które na dodatek zamieszcza sporo nagrań video. Bardzo dobry pomysł dla osób, które chciałyby się osłuchać z j. hiszpańskim, tym bardziej, że wiele nagrań jest zrealizowanych w różnych warunkach, w taksówce, na mieście itp., a nie w wyciszonym pokoju, w którym osoba siedzi naprzeciw kamery i spokojnie mówi. Czyli niezłe przygotowanie do egzaminu z hiszpańskiego, na przykład DELE.

Machbel

Blog pisany przez Víctora Gómez, który on sam określa jako blog o podróżach i fotografii – jego autor jest także fotografem. Oprócz ciekawych wskazówek podróżniczych (które wydały mi się inne niż na poprzednich blogach, innego rodzaju), możemy tam znaleźć osobiste przemyślenia autora, na przykład czy dawać pieniądze żebrakom, gdy jesteśmy w podróży albo rozmyślania o tym, że nie jest możliwe odwiedzenie całego świata w ciągu jednego życia ludzkiego 🙂

fajne blogi o podróżach po hiszpańsku

Aprendizaje Viajero

Nie wiem czy uwierzysz, ale to kolejna para blogerów, którzy mają całkiem nieźle prosperujący blog o podróżach. Wydają mi się bardzo sympatyczni i podoba mi się ich sposób pisania, dlatego również umieściłam ich w tym spisie.

Viajando por allí

Aniko to bardzo fajna dziewczyna z Argentyny, która oprócz artykułów o podróżach zamieszcza na swoim blogu także artykuły z różnego rodzaju przemyśleniami, radzi jak tworzyć dziennik podróży, sprzedaje też swoje produkty. Jest to nieco inny blog, bardziej kobiecy, trochę w stylu DIY, czyli zrób to sam – uwiecznij swoją podróż, czego się boję w podróży, itp.

Czy któryś z poleconych przeze mnie blogów skradł Twoje serce?

A może znasz jeszcze jakiś inny blog pisany po hiszpańsku, który śledzisz? Podziel się adresem w komentarzu!

 

Pamiętaj, że czytanie po hiszpańsku poprawia twoją znajomość hiszpańskiego – dlatego warto czytać artykuły z zakresu różnych tematów, aby poszerzać słownictwo równomiernie w każdą stronę 🙂