//Hiszpania z Magdą Gessler (autobiografia)
prezent dla zakochanych w Hiszpanii

Hiszpania z Magdą Gessler (autobiografia)

To jest wpis dla osób, które uwielbiają Magdę Gessler i jej programy… albo które mają w rodzinie czy też wśród znajomych jej fanów! Jeśli ktoś ma alergię na tę panią, bo jak to zwykle w życiu publicznym i pudelkowym bywa, zawsze ktoś taki się znajdzie, to nie ma co czytać dalej tego artykułu 🙂

Książka Magdy Gessler, Biografia apetyczna (Magdalena Żakowska), została wydana już 10 lat temu – w 2009 roku! Ja ją przeczytałam kilka lat temu i od razu mnie zachwyciła. Mało tego, już po okładce, po czcionce, po zdjęciu pani Magdy – można wyczuć jaka ta książka będzie.

Niech sobie ludzie mówią co chcą – że program Kuchenne Rewolucje jest ustawiany, że to działa czy nie działa – ale gdy mieszkałam w Polsce, to był jeden z moich ulubionych programów. W zasadzie nie pamiętam, czy oglądałam coś jeszcze w polskiej telewizji. Oprócz „Zbuntowanego Anioła”, haha.

Mało tego, uważam, że program w stylu „Kuchennych Rewolucji” musi być prowadzony przez tak wyrazistą, żeby nie powiedzieć kontrowersyjną, osobę. Nie może to być ktoś, kto wyraża się ze spokojem, kto powie „Przepraszam bardzo, niestety to danie mi nie smakuje, czy mogę prosić o podsmażenie kotleta jeszcze troszkę?”. NIE!

Książka jest napisana w formie wywiadu, pytania/zagadnienia padają w niej w takiej formie jak poniżej:

magda gessler hiszpania książka

Dlatego z radością zabrałam się do czytania „Biografii apetycznej” i nie zawiodłam się.

Jest to naprawdę fajna książka dla osób, które lubią panią Magdę, na pewno jej fani będą z zainteresowaniem czytać o jej życiu w kilku miejscach na świecie, w tym i w Hiszpanii (a także w innym hiszpańskojęzycznym miejscu – na Kubie).

Jako osoba znająca Hiszpanię byłam bardzo ciekawa, jak opisze ją Magda Gessler, no i jak można było się spodziewać – Hiszpania w jej relacji jest bardzo barwna, pełna życia, czujemy smaki, o których pisze autorka…

W książce znajdziemy także zdjęcia szefowej kuchni i jej rodziny, przepisy i rysunki… Słowem, nie można się nudzić. 

gessler Magda prezent książka

Życie prywatne restauratorki wcześniej było dla mnie niewiadomą, a po przeczytaniu książki już mi się co nieco rozjaśniło. Historie jej związków, pierwsze małżeństwo i śmierć męża, drugie małżeństwo, trzeci poważny związek… To wszystko na pewno wpływa na osobowość Magdy, nie wspominając już o historiach z dzieciństwa, które czasami mnie dziwiły, poruszały. 

autobiografia apetyczna gessler magda

Jeśli jesteś ciekaw, jak wygląda odpowiednik programu „Kuchenne rewolucje” w Hiszpanii – możesz zajrzeć TUTAJ (nazywa się „Pesadilla en la cocina”, program w j. hiszpańskim).

Poniżej możesz sprawdzić ceny książki Magdy Gessler, „Biografia apetyczna” w różnych księgarniach internetowych. Nie mam pojęcia dlaczego ceny różnią się tak bardzo (na allegro może książka jest używana?), ale tak czy inaczej, bardzo polecam. 

Jeśli jednak ta książka to nie jest to, czego szukasz, może zainteresuje Cię:

 

magda gessler mieszkała w Hiszpanii