/Chcesz prowadzić swojego bloga? Mam dla Ciebie zniżkę.

Chcesz prowadzić swojego bloga? Mam dla Ciebie zniżkę.

opiekun bloga hosting opinie

To jest wpis niezwiązany z Hiszpanią, ale związany z biznesem, z tworzeniem własnej wizytówki w sieci, swojego wizerunku, co w życiu w Hiszpanii niewątpliwie może pomóc! Nie tłumaczę od podstaw jak założyć stronę internetową, bloga, gdyż przyjmuję, że masz już taką podstawową wiedzę, ale jeśli masz takie pytanie, to zadaj je w komentarzu, a postaram Ci się pomóc.

Jeśli myślisz nad stworzeniem strony internetowej w WordPressie, musisz zastanowić się nad kilkoma sprawami:

#1 Nazwa

W to nie wnikam. Nazwę musisz wymyślić sam! Zależy czy to będzie blog, czy to będzie strona firmowa, ale musisz sprawdzić, czy domena (nazwa strony) będzie dostępna (czy nikt inny już jej nie używa). Zaraz Ci powiem jak to sprawdzić, jeśli jeszcze nie wiesz. Nazwa musi być łatwa do zapamiętania, aby Twoi czytelnicy nie musieli się zastanawiać godzinami „jak się nazywał ten koleś od tego bloga…”. Musisz się także zdecydować jaką chcesz mieć końcówkę: .pl? .es? .com? Jest ich bardzo dużo, ostatnio weszły w obieg także końcówki typu .photography, .pizza, .online, .guru

No tak, brzmi nieźle na przykład adres strony: marketing.guru, prawda? 🙂 Od razu wiadomo, że rozmawiasz ze specjalistą.

#2 Czy motyw (szablon), który zainstalujesz ma być płatny czy bezpłatny?

Wybór szablonu to ważna decyzja: trzeba się dobrze zastanowić jak chcemy żeby nasza strona wyglądała, czy ma mieć jedno menu, a może dwa, czy ma być w układzie kafelkowym (jak na przykład mój blog), a może ma przypominać jakiś portal internetowy, jakie ma mieć kolory i tak dalej. Dobra wiadomość: motyw można zawsze zmienić, niesie to ze sobą trochę pracy, ale jeśli zainstalujesz sobie jakiś, a potem stwierdzisz, że Ci się jednak nie podoba, to po prostu go zmieniasz! Na początku najlepiej przejrzeć sobie kilka stron, konkurencji lub nie, aby przekonać się, co się nam podoba.

Jeśli chodzi o motywy, to polecam ich ściąganie tylko z oficjalnych, sprawdzonych stron, niezależnie od tego, czy będą one płatne czy bezpłatne. NIGDY nie pobieraj żadnego płatnego motywu z jakiejś podejrzanej strony, jeśli jest on oferowany za darmo – zdarza się, że hakerzy wpisują w taki motyw jakieś wirusy i inne złośliwe oprogramowania, licząc, że ludzie rzucą się na pobieranie płatnego motywu, a w konsekwencji hakerzy będą mieli boczne wejścia na naszego bloga.

Motywy, zarówno płatne jak i bezpłatne, ale przede wszystkim sprawdzone i bezpieczne, możesz znaleźć na stronach:

oficjalna strona WORDPRES: PŁATNE i BEZPŁATNE

THEMEFOREST / ENVATO (tutaj raczej same płatne, chociaż ja polecam się zarejestrować na tej stronie, bo co poniedziałek oferują bezpłatne grafiki, czasami jakiś dobry bezpłatny szablon, fonty, itp – powiadomienie o możliwości ich pobrania zostanie przesłane Ci na e-maila 🙂 )

COLORLIB (bezpłatne)

A jaka jest różnica pomiędzy płatnymi i bezpłatnymi motywami? Przede wszystkim taka, że bezpłatne są nieco okrojonymi wersjami tych płatnych. To nie znaczy gorszymi! To znaczy, że mają one mniej funkcji, ale ich działanie jest takie samo. Często płatne szablony są płatne, bo po prostu ich autor sobie tak wymyślił, a jeśli chcesz używać szablonu do celów osobistych (blog) lub firmowych (prosta strona firmowa), to prawdopodobnie z większości funkcjonalności tych szablonów nie będziesz nawet korzystać. Na początek proponuję szablon bezpłatny, a potem, jeśli zobaczysz, że nie jest on dla Ciebie wystarczający, możesz zakupić kolejny, kiedy już będziesz wiedzieć czego potrzebujesz.

hosting opiekun bloga opinie zniżka

#3 Gdzie wykupisz hosting?

Hosting to jest miejsce w internecie, w którym Twoja strona „zawiśnie”. Jeśli decydujesz się na stronę biznesową lub na blogowanie na poważnie, jest on niezbędny, tak samo jak profesjonalna domena z Twoją nazwą. Ja mam hosting w polskiej firmie, która nazywa się Opiekun Bloga i mogę ją z czystym sumieniem polecić. Dlaczego?

– Obsługa po polsku, bardzo sprawna i szybka, na dodatek rozumiem co ten pan do mnie pisze… ponieważ wszystko tłumaczy zrozumiałym językiem.

–  Od razu po wykupieniu hostingu i domeny masz na swojej stronie wgrany WordPress. Co to oznacza? Że musisz tylko wybrać odpowiedni motyw (szablon) i możesz już zająć się na spokojnie tworzeniem swojej strony, nie musisz grzebać nic w bazach danych serwera, podpinać domem i zajmować się tymi wszystkimi dziwnymi sprawami. Wszystko hula jak trzeba już od pierwszej sekundy!

Jeśli chcesz sprawdzić ile może Cię kosztować taka przyjemność, to znaczy hosting i domena u Opiekuna Bloga, kliknij TU, a następnie wybierz jedną z dostępnych opcji, albo że już masz domenę, albo że chcesz ją zakupić.

Uwaga: jak zwykle oferuję Ci zniżkę: jeśli zarejestrujesz się przez podanego przeze mnie linka, otrzymasz 10% rabatu!

Jeśli dopiero zaczynasz, polecam Ci wybrać opcję hostingu Starter – jest ona najtańsza, a jednocześnie zapewnia Ci pokrycie wszystkich potrzebnych usług.

Możesz wybrać także opcję „Pakiet startowy”, który oprócz hostingu zawiera także wiele przydatnych rzeczy, aby zacząć blogować: hosting, certyfikat SSL (bez którego strony internetowe mogą być pokazywane jako niebezpieczne!), dowolną domenę z rozszerzeniem .pl, poradnik wideo wprowadzający do WordPressa (bardzo polecam takie rozwiązanie!), a także nagranie wideo o podstawach SEO.

Aby zobaczyć ofertę Pakietu startowego (ze zniżką!) kliknij TU.

Jak sprawdzić czy domena jest wolna? Musisz ją po prostu wpisać w pole, które pojawi Ci się pod podanym przeze mnie linkiem. Jeśli nazwa, którą sobie wymyśliłeś jest wolna, rezerwuj ją czym prędzej, bo może się zdarzyć, że wykupi ją ktoś inny.

Jakie masz jeszcze pytania? Zadaj w komentarzu!