//Agencje pracy tymczasowej – praca w Hiszpanii
agencje pracy tymczasowej w hiszpanii

Agencje pracy tymczasowej – praca w Hiszpanii

W Hiszpanii, tak samo jak i w Polsce, istnieje wiele agencji pracy tymczasowej. Oferują one pośrednictwo w zatrudnieniu na różnych warunkach, czasem lepszych, a czasem gorszych niż praca na standardowym etacie.

Jak działają agencje pracy tymczasowej w Hiszpanii?

Po hiszpańsku agencje pracy tymczasowej nazywają się ETT – Empresas de Trabajo Temporal. Dzięki nim możemy znaleźć pracę na okres od 3 do 6 miesięcy. Poszukują one pracowników dla pracodawców (także zwanymi „pracodawcami użytkownikami”) w okresie wzmożonej aktywności firmy lub przeprowadzania procesu rekrutacji na stałe stanowisko (zanim zostanie zatrudniona osoba „docelowa)”, zatrudnienie osoby na okres czasowej nieobecności innego pracownika.

Wszelkie umowy z pracownikiem muszą być zawarte w formie pisemnej.

Jeśli pracownik pracuje w firmie poprzez agencję pracy tymczasowej dłużej niż 6 miesięcy, uznaje się, że został zatrudniony u pracodawcy użytkownika na czas nieokreślony!

Agencja pracy tymczasowej nie może zabronić w umowie ani w żaden inny sposób, aby po zakończeniu jej pośrednictwa w zatrudnieniu pracodawca użytkownik zatrudnił pracownika u siebie.

Zgodnie z prawem, ETT nie może żądać od pracownika żadnych opłat wstępnych, opłat za przeprowadzenie rekrutacji czy selekcji pracownika, przygotowanie do pełnienia funkcji, itp. Warto o tym pamiętać, gdy udamy się na rozmowę kwalifikacyjną w jakiejś agencji i okaże się, że jest wymagana jakaś opłata. Choćby nam obiecywali gruszki na wierzbie – uciekajmy stamtąd i to czym prędzej!

 

Wskazówka dla szukających pracy w Hiszpanii:

Agencje pracy tymczasowej można znaleźć na rządowej stronie internetowej:

http://www.empleo.gob.es/ett/ServletETT?accion=Listar&metodo=provincia – pod tym linkiem wystarczy wybrać hiszpańską prowincję, w której pracą jesteśmy zainteresowani. Gdy klikniemy na lokalizację, ukaże nam się lista nazw, adresów i telefonów agencji pracy tymczasowej. O ile łatwiej szukać zatrudnienia, prawda?

 

Jeśli jeszcze nie jesteś zapisany do mojej bezpłatnej usługi powiadamiania o ofertach pracy w Hiszpanii, a chcesz otrzymywać ciekawe oferty wprost do swojej skrzynki, wpisz tylko swoje imię i adres email, a oferty pracy będą lądowały u Ciebie regularnie.

* Pola wymagane. Wypełniając niniejszy formularz wyrażam zgodę na przesyłanie mi ofert pracy w Hiszpanii, a także informacji handlowej.


Pamiętaj, że aby dokończyć proces rejestracji, musisz kliknąć w link potwierdzający zapis, który zostanie przesłany Ci na maila po wypełnieniu formularza. Sprawdź także folder „Spam”, a najlepiej dodaj mnie do książki adresowej, wtedy na pewno otrzymasz wszystkie maile ode mnie.

praca w Hiszpanii, agencje pracy tymczasowej w Hiszpanii

 

Jeśli masz jakieś pytanie dotyczące pracy tymczasowej w Hiszpanii, zadaj je w komentarzu lub skontaktuj się ze mną w wiadomości prywatnej (wypełnij formularz w zakładce Ja+kontakt). Bardzo chętnie odpowiadam na pytania moich czytelników.

Jakie problemy lub trudności znajdujesz w szukaniu pracy w Hiszpanii?

Uczysz się hiszpańskiego? A może chcesz zacząć się uczyć tego języka?

Mam coś dla Ciebie: bezpłatny mini kurs hiszpańskiego, na który możesz się zapisać w każdej chwili!

Wiem, że moi czytelnicy są na różnych poziomach języka, dlatego przygotowałam mini lekcje na wszystkich poziomach, od początkującego A1 do poziomu C2. Na pewno znajdziesz coś interesującego dla siebie!

bezpłatne lekcje hiszpańskiego online