//Agencje pracy tymczasowej – praca w Hiszpanii
agencje pracy tymczasowej w hiszpanii

Agencje pracy tymczasowej – praca w Hiszpanii

W Hiszpanii, tak samo jak i w Polsce, istnieje wiele agencji pracy tymczasowej. Oferują one pośrednictwo w zatrudnieniu na różnych warunkach, czasem lepszych, a czasem gorszych niż praca na standardowym etacie.

Jak działają agencje pracy tymczasowej w Hiszpanii?

Po hiszpańsku agencje pracy tymczasowej nazywają się ETT – Empresas de Trabajo Temporal. Dzięki nim możemy znaleźć pracę na okres od 3 do 6 miesięcy. Poszukują one pracowników dla pracodawców (także zwanymi „pracodawcami użytkownikami”) w okresie wzmożonej aktywności firmy lub przeprowadzania procesu rekrutacji na stałe stanowisko (zanim zostanie zatrudniona osoba „docelowa)”, zatrudnienie osoby na okres czasowej nieobecności innego pracownika.

Wszelkie umowy z pracownikiem muszą być zawarte w formie pisemnej.

Jeśli pracownik pracuje w firmie poprzez agencję pracy tymczasowej dłużej niż 6 miesięcy, uznaje się, że został zatrudniony u pracodawcy użytkownika na czas nieokreślony!

Agencja pracy tymczasowej nie może zabronić w umowie ani w żaden inny sposób, aby po zakończeniu jej pośrednictwa w zatrudnieniu pracodawca użytkownik zatrudnił pracownika u siebie.

Zgodnie z prawem, ETT nie może żądać od pracownika żadnych opłat wstępnych, opłat za przeprowadzenie rekrutacji czy selekcji pracownika, przygotowanie do pełnienia funkcji, itp. Warto o tym pamiętać, gdy udamy się na rozmowę kwalifikacyjną w jakiejś agencji i okaże się, że jest wymagana jakaś opłata. Choćby nam obiecywali gruszki na wierzbie – uciekajmy stamtąd i to czym prędzej!

 

Wskazówka dla szukających pracy w Hiszpanii:

Agencje pracy tymczasowej można znaleźć na rządowej stronie internetowej:

http://www.empleo.gob.es/ett/ServletETT?accion=Listar&metodo=provincia – pod tym linkiem wystarczy wybrać hiszpańską prowincję, w której pracą jesteśmy zainteresowani. Gdy klikniemy na lokalizację, ukaże nam się lista nazw, adresów i telefonów agencji pracy tymczasowej. O ile łatwiej szukać zatrudnienia, prawda?

 

Jeśli jeszcze nie jesteś zapisany do mojej bezpłatnej usługi powiadamiania o ofertach pracy w Hiszpanii, a chcesz otrzymywać ciekawe oferty wprost do swojej skrzynki, wpisz tylko swoje imię i adres email, a oferty pracy będą lądowały u Ciebie regularnie.

* Pola wymagane. Wypełniając niniejszy formularz wyrażam zgodę na przesyłanie mi ofert pracy w Hiszpanii, a także informacji handlowej.


Pamiętaj, że aby dokończyć proces rejestracji, musisz kliknąć w link potwierdzający zapis, który zostanie przesłany Ci na maila po wypełnieniu formularza. Sprawdź także folder „Spam”, a najlepiej dodaj mnie do książki adresowej, wtedy na pewno otrzymasz wszystkie maile ode mnie.

praca w Hiszpanii, agencje pracy tymczasowej w Hiszpanii

 

Jeśli masz jakieś pytanie dotyczące pracy tymczasowej w Hiszpanii, zadaj je w komentarzu lub skontaktuj się ze mną w wiadomości prywatnej (wypełnij formularz w zakładce Ja+kontakt). Bardzo chętnie odpowiadam na pytania moich czytelników.

Jakie problemy lub trudności znajdujesz w szukaniu pracy w Hiszpanii?